Facebook
Twitter
   
Kuzuların Sessizliği

Kuzuların Sessizliği

Görüntü teknolojileri ve estetik konusunda uluslar arası düzeyde eğitim alan Yapımcı ve Yönetmen Ünal SONDEMİR, 15 yıllık mesleki tecrübesini Film Atölyesi’nde sizlerle paylaşıyor.
Hanlar Gezisi bu cumartesi

Hanlar Gezisi bu cumartesi

Ülfet Gezi Rehberleri Derneğinden "Hanlar" Gezisi bu cumartesi 
Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi

Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi

Günümüzde Millisaraylar tarafından “Saray Resimleri Müzesi” olarak kullanılmaktadır.
Haftanın Semineri: Parapsikoloji ve Sipritüellikte Denge

Haftanın Semineri: Parapsikoloji ve Sipritüellikte Denge

Unutmayın ki, bedeniniz olmasa idi ruhunuz hiçbir zaman tekamül edemeyecekti.
Blog Yazarlığı Eğitimi

Blog Yazarlığı Eğitimi

Blog ve blog yazarlığı hakkında genel bilgi / Blog altyapıları (Wordpress, Blogger vs.) / Blog adı bulma ve blog markasını konumlandırma / Blog kategorilerinin belirlenmesi
60. Bölüm The Fall

60. Bölüm The Fall

Film Okumalarının 60. Haftasında Hücre (The Cell 2000) filmiyle ismini öne çıkaran Hint asıllı Amerikalı yönetmen Tarsem Singh’in 2006 yapımı olan The Fall yer alıyor.
Malta Köşkü

Malta Köşkü

Yıldız Parkı içindeki iki tarihi köşkten biridir. O tarihlerde Çırağan Sarayı'na ait olan koruda,1871 yılında "Sedir Köşkü" olarak inşa edilmiştir. 
Haftanın Semineri: Entelektüalizm

Haftanın Semineri: Entelektüalizm

Haftanın Semineri: Entelektüalizm  
Hanımlar Kulübünde Nisan Etkinlikleri

Hanımlar Kulübünde Nisan Etkinlikleri

Nisan 2014 Hanımlar Kulübü etkinlikleri 
Film Okumalarında 59. Bölüm Amour

Film Okumalarında 59. Bölüm Amour

Film Okumalarının 59. Haftasında Avusturya’lı yönetmen Michael Haneke’nin 2012 yapımı olan Akademi Ödülleri’nde en iyi yabancı film, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye başta olmak üzere bir çok uluslararası festivalden ödüller alan filmi Aşk (Amour 2012) yeralıyor.
Fethi Paşa Köşkü

Fethi Paşa Köşkü

Bir dönem Cemil Meriç'in de yaşadığı Ahmet Fethi Paşa Köşkü ve Kuzguncuk gezintisi.
Konsantrasyon Okulu başlıyor

Konsantrasyon Okulu başlıyor

* Dağınık ve dağılan kafaları toparlamak
* Ayrıntılara odaklanmaya yardım etmek
* Girilen sınavlarda metinlere dikkat etmeyi öğrenmek
* İnternet, televizyon, sesler gibi dikkat dağıtıcılara karşı verilen savaşı kazanmak
NEFESLE DÖNÜŞÜM SEMİNERİ

NEFESLE DÖNÜŞÜM SEMİNERİ

Nefesinizi Değiştirin, Yaşamınız değişsin!

Doğru Nefes nedir?

Doğru Nefes nasıl alınır?

Nefesin yaşamımız üzerindeki dönüştürücü etkileri nelerdir?

Umre yolcusuyuz

Umre yolcusuyuz

Tarih Kültür Derneğinin mukaddes yolculuklardaki amacı, Üyelerimize maneviyat rehberliği yapmak, bu özel, hassas ve heyecan verici günlerinde onları yalnız bırakmamaktır. 

Üyelerimizin yan yana, birlikte, birbirlerine destek olarak vazifelerini yerine getirmelerini ve tanışıklıklarını "mukaddes yolculuk" ortak paydasında tazeleyerek, geleceğe taşımak istiyoruz. 
Haftanın Semineri: Yaşam Çiçeği ve Semboller

Haftanın Semineri: Yaşam Çiçeği ve Semboller

Drunvalo Melchizedek bu sembolün evrenin ve yaşamın sırlarını barındırdığını iddia etmektedir.
Film Okumalarında 56. Bölüm

Film Okumalarında 56. Bölüm

Film okumalarının 56. Haftasında, Polonyalı ünlü yönetmen Roman Polanski’nin Akademi Ödülleri’nde üç Oscar, Cannes’da büyük ödül ve birçok festivalden ödüller alan 2002 yapımı olan Piyanist (The Pianist) filmi yer alıyor. Film, besteci ve piyanist Wladyslaw Szpilman’ın otobiyografisinden uyarlanarak gerçek bir dramı anlatıyor. Filmin en iyi erkek oyuncu Oscar ödülünü alan Adrien Brody zaman zaman filmin önüne geçen bir oyunculuk performansı sergiliyor.
Bosna Hersek Turu

Bosna Hersek Turu

Dünyanın gözü önünde ve bazı Avrupa devletlerinin göz yummasıyla  Bosna, kafeste kuş gibi her yandan çevrilip top ve kurşun yağmuruna tutulmuştu. 
Hızlı Okuma Kursu yeniden 3 - 4 MAYIS CUMARTESİ - PAZAR

Hızlı Okuma Kursu yeniden 3 - 4 MAYIS CUMARTESİ - PAZAR

Vaktiniz değerli. Ancak okunacak çok kitap var. 

Hızlı Okuma Teknikleri, popüler bir söylenti değil, bilimsel metodları ile sizlere olağanüstü bir algılama ve okuma yeteneği kazandırıyor.  
Haftanın Semineri: Sinema ve İnsan

Haftanın Semineri: Sinema ve İnsan

Yedinci sanat sinema ve insan arasındaki ilişkisi değerlendiriliyor.
Eskimeyen Yapılarda Süleymaniye Gezisi

Eskimeyen Yapılarda Süleymaniye Gezisi

Eskimeyen Yapılar'da bu hafta Süleymaniye Camiindeyiz.  
     
Google Grupları
 
tarihkultur grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et


Sosyal Ağlarımız
 
 
     
 
     
 

Ziyaretçi Defteri

Aynur Ünlütürk (kendisinden) - 12.5.2013 00:00:00

Ben iki sene Kubilay hocanın büyük bir keyifle öğrencisi olmak şerefine nail oldum elimden gelse ömür boyu gitmek isterdim,ziyaretçi defterindern bir arkadaşım Kartal`da oturduğunu ifade etmiş,kendim iki sene boyunca kızımı da evde bırakarak o kurslara katıldım iyi ki de katılmışım,başta Ömür abi olmak üzere Mehmet Genç hocamızla beraber çok keyifli bilgi dolu günler geçirdim,o günleri özlüyorum şimdi ise siteden takip ediyorum buraya gitmeyi düşünen arkadaşlarım İst`un neresinde oturmuş olursa olsunlar gelebilirler,biz Kubilay hocanın kursuna gelirken Şile`den,Çamlıca`dan gelen arkadaşlar bilirdik,gelmek isteyen arkadaşlara Mehtap`ın bana söylediğini söyleyeceğim buraya girerseniz asla çıkmak istemeyeceksiniz.Değerli Tarih-Kültür derneği çaleşanları sizleri hepinizi çok özliyorum orası benim evim gibiydi,şimdi bazı yakın dernekler gidiyorum,sizde bulduğum tadı bulamıyorum.İyi çalışmalar diliyorum.AYNUR ÜNLÜTÜRK

sinem dedeş (antalya) - 2.5.2013 00:00:00

lüüütttfennn etkinlikleriniz çok güzell...antalyada da etkinlikler yapın burayada bir şube açın...

ahmet akkurt (istanbul) - 22.4.2013 00:00:00

çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum.program ve eğitimleriniz çok güzel.bu akademi beni çok heyecanlandırdı.inşallah burdaki eserlerin hepsini okuruz.

murat göllü (ankar) - 27.3.2013 00:00:00

bu akademi beni çok heyecanlandırdı.inşallah burdaki eserlerin hepsini okuruz.çok önemli eserleri bir arada görmek beni çok mutlu etti.inşallah hepsini hakkıyla okuruz da kendimizi geliştiririz.bunları hazırlayanlardan allah razı olsun.çok teşekkür ederim çok

murat göllü (ankara) - 27.3.2013 00:00:00

akademinin ankarada etkinlikleride olacak mı.özellikle kırklar meclisi etkinliği.okumaya nasıl başlayacağımı bilmiyordum.bu etkinlik benim için çok faydalı olacağına inanıyorum.ve diğer okuma etkinlikleri.hikmetdersi okumaları çok güzel olur.

havva çakır (İSTANBUL) - 15.3.2013 00:00:00

Merhaba bende sizi tesadüfen internetten dernekleri araştırırken buldum bayanlara yönelik bir kulübünüzün olmasıda beni çok şaşırttı ve mutlu etti üyelik ve program saatleriniz hakkında bilgi alabilirmiyim.

Selda Kaya (İstanbul) - 23.2.2013 00:00:00

deneğinizden yeni haberdar oldum ve sayfanızın içeriğini çok beğendim. İnternet üzerinden veya mail yoluyla etkilikleri takip etmek istiyorum.Bilgilendirme konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

SERPİL ÖZKÜÇÜK (BİNGÖL) - 23.2.2013 00:00:00

HAYALLERİMİZDE Kİ BİR PROGRAM AMA BİZ ÇOK UZAKTAYIZ KATILMA İMKANIMIZ OLSAYDI KEŞKE

Ayşe K (istanbul) - 21.2.2013 00:00:00

HİKMET AKADEMİSİ duyurunuzu okuyunca ayaklarım yerden kesildi. Bu kadar büyük ve güzel bir çalışmayı ben hayatımda görmedim. Umarım eğitimci hocalarımızın isimlerini de en kısa zamanda duyurursunuz. Bu zannederim bir ilk olacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz. BİR SORU: Bu seminerler mevcut seminerlerle mi birleşecek? Mesela haftalık katıldığımız periyodik tefsir dersimiz, Hikmet akademisindeki Mukayeseli tefsir dersi mi olacak? Soruma cevap vereceğiniz için şimdiden Teşekkür ederim.

nilhan yıldırım (istanbul kartal/) - 22.1.2013 00:00:00

s.a böylesine güzel faaliyetleri olan dernek olma boyutunu çoktan aşmış bir eğitim hizmeti okula dönüşmüş bir topluluktan yeni haberdar oldum fakat etkinliklerinizin merkezi sanırım sadece mecidiyeköy bizim gibi üsküdar maltepe civarında ikamet edenler için daha yakın bir etkinlik merkezi yok mU? sizlerden rica ediyorum bildirirseniz çok memnun olurum hayırlı çalışmalar..

sinem dedeş (antalya) - 22.1.2013 00:00:00

facebook tan yaptıklarınızı takip ediyorum. kurslarınız çok güzel fakat hepsi yada birçoğu istanbul için diğer şehirdeki sizi takip edenler içinde lütfen güzel projelerinizi bekliyoruz. en azından internet üzerinden... çalışmalarınızda kolaylık diliyorum...saygılarımla...

Selcen Önem (İstanbul) - 9.11.2012 00:00:00

Selamlar,ben böyle bi dernekten yeni haberdar olanlardanım ve üye olup bu ayrıcalığı bende tatmak istiyorum bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim...

Cemşit Sancak (istanbul) - 18.10.2012 00:00:00

Risale-i Nur dersleri için Mehmet Kırkıncı Hocaefendi gibi bir zatı davet etmeniz çok iyi olmuş. İnşaallah feyizli olur. O tarihte İstanbul dışında olacam. Ama listede isimlerini gördüğüm davet edilecek konuşmacılar da çok iyi düşünülmüş herbiri ilim sahibi konusuna vakıf şahsiyetler.

Mehtap Ferhat (İstanbul) - 29.8.2012 00:00:00

Ne kadar anlatırsam anlatayım, yaşanmadan anlatamamam kendimi size. Bana deselerde ki bir dernekle karşılacaksın, hayatındaki her şey değişip dönüşüverek, kendini bulma yolunda önemli adımlar atacaksın. Gerek bu dünyada gerek ölümü tattıktan sonraki âlemde sana yardımcı olacak her şeyi bulacaksın. Kendimi Allah`a daha yakın hissettiğim nadir bir yer. İnsanları bu dünyadan değil sanki. Her şey insanlığa hizmet.Allah razı olsun.Çok çok razı olsun. Evim,Tarih Kültür`üm.

Nurettin Kırçuvaloğlu (Eskişehir) - 13.7.2012 00:00:00

Sitenizi inceleme fırsatı buldum.Yaptığınız hizmetler çok güzel ve Cenab-ı Hak hizmette muvakkiyetinizi arttırsın.Fakat üzüldüğüm nokta Eskişehirde öğrenci olmamdan dolayı size katılamamdır.Eskişehirdeki şartlarda göz önüne alındığında burada da böyle hizmetlerin olması gerektiğini acizane düşünmekteyim.

Eşref KARS (SİVAS) - 28.6.2012 00:00:00

Merhaba, netten tesadüf siteye girdiğimde başarılı bir sayfanızı tebrik etmek istedim. Emek veren, önden gidenleri kutluyor, kolaylıklar diliyorum...

Fatih Akyel (İstanbul) - 9.6.2012 00:00:00

Teşekkürler.... 8 haziran Cuma günü Katıldığım pırlanta okumaları dersi çok güzeldi . Herkese Tavsiye eder Tarih kültürün başarılarını dilerim

Barış yalçın (Yozgat) - 11.5.2012 00:00:00

Çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum,başarılar diliyorum.

HARUN KILIÇ (batman) - 4.5.2012 00:00:00

sizin gibi dernekler sayesinde insanlar derdi maişetten kurtulup, gönül yoluna giriyor. Tebrikler. BATMAN TEKNİK ELEMANLAR DERNEĞİ OLARAK YAPTIĞIMIZ İSTANBUL GEZİSİNDE BİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ ,ALAKA VE MİSAFİRPERLİĞİNİZDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİZ. BİZ DE SİZİ BATMAN`DA AĞIRLAMKATAN ŞEREF DUYARIZ. Harun KILIÇ

Musa muratdağ (Yozgat) - 30.4.2012 00:00:00

Çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum,başarılar diliyorum.

Sende Yaz

Merkez- Mecidiyeköy

Adres : Büyükdere Yolu Caddesi Celil Ağa İş Merkezi No:10 Kat:3 Daire:12-13 Mecidiyeköy / İSTANBUL
Tel : 0212 275 44 36
Fax : 0212 275 44 46
Mail : bilgi@tarihkultur.org.tr

Eminönü Temsilciliği

Adres : Hobyar Mah. Rahvancı Sok. No:5 1. Vakıf İşhanı Kat:2 Eminönü-Fatih/İstanbul
     
     
     

Merkez-Hanımlar Kulübü

Adres : Büyükdere Yolu Caddesi Celil Ağa İş Merkezi No:10 Mecidiyeköy / İSTANBUL
Tel : 0212 275 49 96
Mail :  tkd.hanimlarkulubu@gmail.com
Copyright © 2013 tarihkultur.org.tr Tüm hakları saklıdır.
www.teknovizyon.net
yukari-cik